Przed sesją

Sesja noworodkowa

Sesja noworodkowa to sesja szczególna. Tak szczególna jak okres tuż po przyjściu maleństwa na świat. To chwile, które tak szybko mijają, że już po kilku miesiącach nie pamiętamy jak maleńkie było nasze dziecko. A maluszek w tym okresie zmienia się niemal z dnia na dzień. Dlatego uważam, że warto uwiecznić te momenty z życia, które są najbardziej ulotne…  Aby w najpiękniejszy sposób móc oddać kruchość i delikatność Waszego maleństwa, sesję noworodkową najlepiej wykonać pomiędzy 5 a 14 dniem życia dziecka. W tym okresie bowiem sen maleństwa jest głęboki, mniej reaguje na bodźce zewnętrzne – co pozwala na bezproblemowe ułożenie dziecka w słodkich pozycjach.

Sesja noworodkowa odbywa się u Was w domu, w pomieszczeniu, które powinno być odpowiednio dogrzane, aby zapewnić jak największy komfort Waszemu maleństwu. Od Was oczekuję jedynie dobrego nastroju, wyciszenia i ewentualnej pomocy przy asekurowaniu maleństwa. Ze swojej strony zapewniam wiele dodatków, dzięki którym zdjęcia nabiorą uroku i ciepłego klimatu.  Podczas sesji noworodkowej wykorzystuję  w większości światło naturalne, więc będę potrzebowała trochę miejsca blisko okna, aby tam stworzyć małe studio.

Średni czas jaki poświęcamy na wspólną realizację sesji to ok. 2 godzin. Bardzo trudno jednak określić sztywne ramy czasowe, ponieważ głównie w przypadku pracy z dziećmi to one niejako dyktują warunki przebiegu jak i czas trwania zdjęć.

Sesje niemowlęce i dziecięce

Najbardziej optymalnym czasem dla niemowlaka jest czas kiedy to zaczyna już siedzieć i interesować się wszystkim wkoło. Sesję niemowlęca można oczywiście zrealizować już w drugim miesiącu życia, ale optymalne efekty uzyskujemy kiedy maluszek jest na tyle sprawny, że nie tylko leży, ale i podnosi już nieśmiało główkę. Można wówczas w kadrze uchwycić piękne emocje Waszego maleństwa.

Sesje starszych dzieci (od roczku wzwyż)

W tym wieku dziecko pięknie oddaje swoje emocje. Bardzo często współpracuje z fotografem. Ważne, aby dziecko czuło się swobodnie. Dobrze jest zabrać ze sobą ulubioną zabawkę maluszka lub ukochanego misia. Doda to nie tylko uroku zdjęciom, ale i zapewni poczucie bezpieczeństwa Waszym pociechom.

Sesje niemowlęcą i dziecięcą wykonuję najczęściej u siebie w studio lub w plenerze. Na taką sesję zabieramy kilka wariantów strojów do przebrania ( najlepiej jednokolorowe, które nie odwracają uwagi), buciki. Jakieś dodatki do włosów (mam na myśli  dziewczynki) . W przypadku chłopców najlepiej sprawdza się klasyka – ładna koszula, jeansy.. Jeśli nie macie pomysłu na stylizację – postawcie na jeans w połączeniu z bielą. To niezawodny, bezpieczny i bardzo fotogeniczny zestaw, który sprawdzi się w każdej sytuacji.  W przypadku sesji rodzinnych skompletujcie ubrania wszystkich członków rodziny tak, aby do siebie pasowały. Najlepiej jest wybrać maksymalnie trzy kolory i połączyć je w ubraniach wszystkich domowników. Daje to niesamowite efekty. Oczywiście posiadam w swoim studio różne dodatki, które z pewnością dodadzą klimatu zdjęciom. Pamiętajcie, że sekretem udanej sesji zdjęciowej jest spontaniczność oraz dobry humor jej uczestników.

Każde dziecko jest inne, wyjątkowe i jestem pewna, że powstaną piękne zdjęcia. Podczas sesji fotografuję maluszka, ale zachęcam również rodziców do wspólnych ujęć. Bardzo często takie zdjęcia portretowe cudownie oddają uczucia i bliskość dziecka z rodzicami. Są najpiękniejszą pamiątką z tego okresu…